O nás


1

TUTADY

 

david

Kdo za projektem stoji?

Jmenuji se David Pöllner a baví mě design, grafika, umění, ale také moderní technologie. Jsem vystudovaný stavař a markeťák, nyní pracuji jako grafický a multimediální designér. Rád tvořím věci vlastníma rukama. TUTADY je projekt, ve kterém se dokonale snoubí všechny moje zájmy a také láska k přírodě, ze které beru inspiraci.

Už jako malý kluk jsem měl potřebu a touhu vyrábět věci rukama, vymýšlet a sestavovat všelijaké modely z LEGA a Merkuru. Jsem z tvořivé rodiny, kde se láska k poctivému řemeslu dědila z generace na generaci. Ke znalostem a dovednostem starší generace mám proto obrovskou úctu a respekt, rád se inspiruji tvorbou zkušenějších řemeslníků, zručných švadlen a šiček. Při výrobě využívám moderní technologie i poctivé techniky ruční výroby.

Miluji přírodu, její barvy, širokou paletu materiálů, které nám nabízí. Do přírody si chodím odpočinout, načerpat inspiraci a také získat kvalitní materiál pro naše motýlky. Neustále experimentuji, vymýšlím a zkouším nové verze. Několik mých motýlků vzniklo úplnou náhodou nebo i jako omyl. Krásný omyl. Něco, co na začátku vypadalo docela nezajímavě, se ukázalo, že po zalití do křišťálové pryskyřice, vyleštění a precizním nalakování vypadá opravdu nádherně. Takový krásný omyl je např. motýlek SOLARIS, který v sobě ukrývá okvětními lístky orchideje rodu Phalaenopsis.

   

Proč to dělám? 

Baví mě rozdávat ostatním radost a pocit výjimečnosti. Rozhodně se nesnažím trefit do vkusu masy, navrhuji limitované edice s ohledem na aktuální potřeby mých zákazníků. Dbám na prvotřídní zpracování, kvalitní české materiály a minimalistický design. Fascinuje mě krása poctivého řemesla.

Tvořím ručně a precizně – profesí jsem původně stavař, svou první praxi jsem získal u uznávaného Ing. arch. Jana Soukupa v Plzni, který mě nadchl svojí tvorbou.

V době když jsem se věnoval projektování, prošla mým AutoCADem celá řada projektů sakrálních staveb. Jedná se například o Kostel sv. Václava ve Vysokém Sedlištivýstavbu kláštera Matky Boží Nový Dvůr v Dobré vodě, schodiště v Katedrále sv. Víta v Praze a řadu rodinných domů, bytů a dalších staveb. Pak jsem více než 7 let učil studenty grafický a multimediální design na Střední škole automobilní a informatiky v Praze a pracoval pro různé firmy jako grafický designér. Nyní jsem zakotvil jako Specialista digitální komunikace v jedné české bance, která má velké ambice se stát digitálním šampiónem mezi bankami. Prostě to, co dělám, mě baví.


 

priroda

Milujeme přírodu

Hledáme v ní inspiraci, využíváme její dary a přírodní materiály, které vložíme do křišťálové pryskyřice.

   
pera1

Umíme toho ale víc

Kromě pánských motýlků, vyrábíme i manžetové knoflíčky a kapesníčky do saka. Již brzy představíme řadu exkluzivních dámských a dětských motýlků. A protože nás design moc baví, vyrábíme i různá papírová přáníčka a v plánu máme další zajímavé řemeslné výrobky.

   
mot_3_0001_jan_magnetic

Pomůžeme Vám vyniknout  

Naše motýlky a originální doplňky dodají Vašemu vzhledu na osobitosti. Skvěle dokreslí atmosféru např. svatby a podtrhnou jedinečnost tohoto okamžiku. Velmi rádi Vám vše navrhneme a připravíme na míru přesně pro Váš významný den, oslavu nebo setkání. 

   
remeslo

Ctíme řemeslo

Ceníme si skvělých lidí, jejich životní moudrosti a toho, co dokáží ruce českého řemeslníka. Proto dbáme na naprosto dokonalé zpracování. Naší ambicí je používat prvotřídní materiály a látky vyrobené nebo utkané u nás doma, v České republice. Dáváme práci a podporujeme šikovné ručičky našich švadlen, ale i dalších řemesel.

 

onas2

 

Naši dodavatelé

Snažíme se používat jen prvotřídní materiály z České republiky.

karomarlendawexgrac 

 

Co je nového u TUTADY.

22. 8. 2017 | 1. svatba s motýlkem TUTADY SOLARIS

1. 11. 2017 | Spuštění eshopu

17. 11. 2017 | TUTADY nově i na portálu zbozi.cz

15. 1. 2018 | 1. série kapesníčků do saka

22. 11. 2018 | spolupráce s luka:sh - květinová dílna

 

Reference

REFERENCE_LIDE3

 

prgmarketgaymap2